Včerajšie správy

Autor: Michal Jelinek | 31.7.2015 o 13:37 | (upravené 31.7.2015 o 16:01) Karma článku: 5,76 | Prečítané:  233x

Milí spoluobčania. Máme tu leto. Čas prázdnin, dovoleniek, čas uhorkovej sezóny, keď sa poukazuje na kauzy len preto, aby si ich nikto aj tak nevšimol.

Je tu čas rozkvetu štátneho podpultového predaja a v tomto roku aj čas štartujúcich fabrík na sľuby. Tieto fabriky budú tvrdo pracovať až do budúcej jari. Budú zdvíhať celkový výkon ekonomiky, znižovať nezamestnanosť a dlhy. Jednoducho budeme vyrábať krásne sny svetlých zajtrajškov.

Konečne sme po 25 rokoch objavili hlavné problémy tejto spoločnosti ako je korupcia, mrhanie štátnymi peniazmi, zodpovednosť politikov, málo slovenskej hudby v rádiách, málo tradičných hodnôt, málo národnej hrdosti, málo tolerancie, málo práce, priveľa podozrivých cudzincov... To všetko sme raz a navždy identifikovali a teraz už aj vieme, ako s tým zatočiť.

Jediné čo potrebujeme, je správne sa rozhodnúť. To ale nie je pre nás problém. Slovenský národ je uvedomelý a múdry. Má skvelé školstvo, ktoré je zárukou funkčného demokratického procesu, pretože vychováva vzdelaných občanov s kritickým myslením, ktorí sa neskôr pretavia do zodpovedných a dobre informovaných voličov.

Aj preto nie je školstvo jeden z identifikovaných problémov ktoré treba riešiť.

A čo je ešte lepšie. Sme schopní problémy nielen riešiť, ale ich dnes vieme aj vopred a včas identifikovať a efektívne im predchádzať. Preto nepovolíme sobáše a adopcie gayom, lebo je tam mizivá šanca, že by to nemuselo dopadnúť dobre. Narušení jedinci nemôžu mať právo na civilný zväzok. Diagnostikovaní alkoholici, gambleri, násilníci, dokonca aj pedofili sa pokojne môžu ženiť a vydávať. Podmienka je, že to musí byť opačné pohlavie. Vplyv na rodinu? Biblia s tým nemá problém. Takže to musí byť v poriadku aj pre zákony. Ďalej sme zaviedli povinnú zdravotnú službu celoplošne pre všetkých, pretože 0,00 nič percenta úradníkov možno trpí chorobou z povolania. Takto vďaka vyplneným formulárom, pečiatke a pár sto eur na poplatkoch dosiahneme, že sa nám toto číslo podarí udržať na rozumnej úrovni. Pretože je mizivá šanca teroristického útoku, pre istotu zabránime všetkým imigrantom vstup na naše územie. To tým teroristom ukáže robiť u nás problémy. Dokonca to pomáha vychovávať aj domácich kontrateroristov.

Momentálne sa môžeme tešiť na prvé reálne výsledky predvolebného priemyslu v podobe poukážok na vrátenie peňazí za plyn. A nie aby ste si mysleli že to tým aj skončí. Čoskoro dostaneme ďalšie poukážky v podobe upomienok na zaplatenie štátneho dlhu. Môžeme s nimi s úškrnom mávať na tých rozhadzovačných Grékov.

Štátny dlh tiež stojí za zmienku. Všimli ste si ako v percentách k HDP hospodárime skoro ideálne? To je preto, že naša ekonomika tak závratne rastie, že rast dlhu sa voči nej scvrkáva. Inak povedané, štát zarába viac, ako si požičiava. Jasné že sme si všimli že zarábame viac. Nebude pre nás preto problém splatiť ďalšie 3,23 miliardy eur, ktoré sme si požičali minulý rok na niečo dôležité.

To, že chceme osobnú zodpovednosť politikov za ich rozhodnutia nemá nič spoločné s voličmi a ich informovanosťou. To je prevencia, aby si dávali politici pozor na svoje rozhodnutia, lebo by ich mohol niekto za to brať na zodpovednosť.

Ach zodpovednosť. Zodpovednosť je zaujímavá vec. Akceptovať a znášať dôsledky za svoje činy, ale aj za svoju nečinnosť je zaujímavý koncept spojený s dospelosťou a zrelosťou. Našťastie v byrokratickej spoločnosti miera zodpovednosti stojí a padá na slepom odškrtávaní potrebných formulárov. To či tie formuláre dávajú zmysel, alebo či je výsledok katastrofický nech rieši niekto iný. Ja mám svoju kôpku papierov v poriadku.

Vlastne všetko je v poriadku. Môžete si pokojne v rámci dovolenky ľahnúť a odpočívať. A hádajte čo. Ak by vám štát venoval zvláštnu pozornosť a na tej zemi vás štátni zamestnanci dokopali, aj to bude úplne v poriadku. Nemusíte sa ani namáhať s kladením odporu.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

ŠPORT

Legenda Merckx o Saganovi: Súperi mu len nahrávajú

Merckx nevidel na MS poriadne preteky.


Už ste čítali?