Včerajšie správy 2

Autor: Michal Jelinek | 11.8.2015 o 14:48 | Karma článku: 6,60 | Prečítané:  1223x

Už ste to počuli? Indovia chcú u nás montovať anglické autá. Sranda pozerať ako sa to dávne britské impériu transformuje a naďalej kolonizuje svet. 

Už ste to počuli? Indovia chcú u nás montovať anglické autá. Sranda pozerať ako sa to dávne britské impériu transformuje a naďalej kolonizuje svet. Jediné čo moju radosť zarazilo bolo, že ono to vlastne ešte tak celkom isté nie je že sem automobilka príde, je to len dôležitý míľnik na ceste k vytúženému cieľu.

Nová automobilka prinesie na Slovensko kopu investícií a pracovných príležitostí. Za odmenu znehodnotíme ornú pôdu, odpustíme Indom dane, strojnásobíme toxickú výrobu hliníka a vyprofilujeme sa ako krajina na takmer jediné priemyselné odvetvie. A to všetko spravíme my Slováci. (pod drastickým tlakom západných mocností)

Je to taký ten opojný pocit ako po najtuhšom Tatranskom čaji keď je svet taký krásny a priateľský. Nikto nemyslí na ranné bolesti hlavy. Je to čas keď je dobre. Keď sa ukazujú svaly. Presne po vzore Detroitu na začiatku 20. Storočia. To opičie ráno Detroitu z konca 20. Storočia? Ale veď nejde o tooo. Rozumješ maaa...

Medzi tým sa nám darí znova rozbiehať dobrovoľnú vojenskú službu. Nieže by sme na niekoho chceli útočiť. Naše misie v Afganistane, Iraku, Afrike a kade tade sú síce pod záštitou našej aliancie v NATO, ale my tam máme len mierových vojakov s mierovými samopalmi podporujúcich mierové poslanie. Nás nikto nesmie brať na zodpovednosť za bombardovania v Lýbii a Sýrii, lebo to nie my. To naši spriatelení aliančníci. My s tým absolútne nesúhlasíme a preto tam len posielame našich vojakov a pre istotu ideme trénovať nových.

Ďalšia výhoda dobrovoľnej vojenskej služby je, že dostaneme pod kontrolu nevybúrených mladíkov, ktorí sú nadšenými obdivovateľmi kaki. Môžeme smerovať ich energiu správnym smerom. Nie aby kade tade získavali podradné polovojenské skúsenosti v radikálnych zoskupeniach. Musia prejsť pekne riadnym plnohodnotným troj-mesačným vojenským výcvikom, aby to potom mohli využiť v civile pre dobro spoločnosti ako záložníci. To je presne ten typ vzdelávania, ktorý potrebujeme vylepšovať.

Našťastie sa nadchádzajúce voľby nebudú týkať nášho súdnictva, ktoré dosahuje maximálne čísla v dôveryhodnosti a aj kvalite a rýchlosti práce. Ktokoľvek voľby vyhrá, nebude mať žiaden dosah na nezávislosť a nespochybniteľnosť procesov sudcov. Pretože súdna moc je jedným z pilierov demokratickej spoločnosti a preto keď máte nejaký názor na ich prácu, tak si ho nechajte pre seba.

Dokonca ani krajská politika neutrpí výsledkami parlamentných volieb. Každý župan si môže dupnúť keď ide o osobný názor. Všetci poznáme pravdivé porekadlo, že proti gustu, rečí spústu.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

ŠPORT

Legenda Merckx o Saganovi: Súperi mu len nahrávajú

Merckx nevidel na MS poriadne preteky.

BRATISLAVA

Rušiť gymnáziá, prihlasovať ľudí? Kandidáti povedali, čo chcú s Bratislavou

V SME Naživo diskutovali Ftáčnik, Frešo, Droba a Kusý.


Už ste čítali?