Včerajšie správy 3

Autor: Michal Jelinek | 25.8.2015 o 15:15 | (upravené 25.8.2015 o 17:58) Karma článku: 3,45 | Prečítané:  549x

A máme pomaly po dovolenkách. Všetci oddýchnutí z pláží a hôr. Obišli sme pamiatky a nákupné centrá. Možno poblúdili aj po rodnej hrude. Ako len bolo krásne. Uhorková sezóna končí a nastáva čas relevantných a objektívnych správ.

Leto sa však ešte celkom nekončí tak sa narýchlo pozrime na uhorky, ktoré sa dejú vo svete.

USA čakajú primárky na prezidentské voľby. Pamätáme si ešte posledné voľby, keď republikáni neboli schopní proti komunistovi z Kene postaviť solídneho protikandidáta. Mitt Romney vtedy zhorel ako papier. Vehementne propagoval domácu produkciu aby ho potom nafotili ako si užíva svoju luxusnú audinu vyrobenú v Devínskej. V tejto súvislosti ma napadla len tak mimochodom drobná podmyšlienka. Na Slovensku by sa mal udomácniť Popri nemeckej, kórejskej a francúzskej automobilke aj indický Tata motors s britskými Jaguármi a Land Rovermi. Nemôžem sa ubrániť hrdosti na naše slovenské šikovné ruky, ktoré budú čoskoro vyrábať ďalšiu exkluzivitu. Keď si svet na týchto technologických cukríkoch prečíta visačku “made in Slovakia“ konečne uzná, že Slovensko je industriálna veľmoc prvej kategórie. Presne tak, ako my vnímame visačku “made in Bangladesh“ na ultra dry fit air  tričkách od Nike.

Ale naspäť k zábave “made in USA“. Tieto primárky v Grand Old Party sú plné skvelej atmosféry a zábavy. Celé Nové Anglicko sleduje debaty kandidátov a pijú vždy, keď niektorý z diskutérov spomenie Boha, alebo imigrantov. Väčšinou sú všetci pod stolom hneď po úvodnom predstavení. Ako Hosťujúci klaun sa predstavuje pracháč Donald Trump sršiaci vtipom na tému imigrantov, vojnových veteránov, politikov, zahraničnej politiky, žien, chudobných a vôbec všetkého. Zmysel pre humor sa mu naozaj nedá uprieť už len jeho starostlivosťou o zovňajšok korunovaný účesom v tvare zdochnutého tupé.

U demokratov to až taká zábava nie je. O kandidatúru sa tam bijú najmä Clinton a Sanders. Clinton sa predvádza ako populistická superhviezda v dámskych power oblekoch a Sanders má nechutné socialistické myšlienky ako finančnú dostupnosť zdravotníctva a školstva pre všetkých a zosekanie rozpočtu pre armádu. Komunista jeden.

Osobne si myslím, že o biely dom sa pobijú Bush (má dobré skúsenosti s manipulovaním volebných výsledkov) a Clinton. Busha by som chcel vidieť v bielom dome najmä kvôli naším správam, kde by to potom bolo samé Jeb, Jeb, Jeb. Škoda však, že len zo zahraničnej politiky.

Na starom kontinente všetko po starom. Imigrantov/migrantov/ilegálnych imigrantov/ilegálnych migrantov/ utečencov/ azylantov stále pribúda, aj keď netušíme, ku ktorej spomenutej skupine vlastne títo ľudia patria. Pokiaľ ste sa ale vrátili zdraví z dovolenky v Šengene ako migranti s právom voľného pohybu, alebo povedzme z Turecka ako vízoví legálni migranti, tak sa do tejto skupiny určite nepočítate.

S príchodom imigrantov samozrejme narastá aj radikalizácia presne tak, ako sme to predpovedali a s ňou aj prvé teroristické útoky. Všetci sme vedeli že to musí prísť a bolo len otázkou času, kedy sa to stane. Okrem fyzických napadnutí už zhorela aj telocvičňa v Nemecku a utečenecký tábor vo Švédsku. My sme imigrantov varovali, že s ich príchodom porastie v Európe terorizmus. Teraz nám to nikto nemôže vyčítať. 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

ŠPORT

Legenda Merckx o Saganovi: Súperi mu len nahrávajú

Merckx nevidel na MS poriadne preteky.


Už ste čítali?