Včerajšie správy 4

Autor: Michal Jelinek | 31.8.2015 o 11:48 | (upravené 31.8.2015 o 12:30) Karma článku: 5,07 | Prečítané:  1230x

Ďalšia nádielka požuvaných, strávených a vyexpedovaných správ je tu. Náboženská tolerancia, peniaze za hrdosť a samozrejme aj utečenci. Pardón.

Na začiatok sa povenujme najnovšej iniciatíve parlamentných pseudoliberálov. Ide im o  odluku cirkvi od štátu. Viac ako 60 rokov sme tu mali zákon na financovanie cirkví a iných náboženských obcí zo štátnych peňazí. Žeby sa tento časom overený zákon pokazil? Je to tak. Čas dozrel. A ja som sa mýlil. Už je jasné, že aj liberáli začali myslieť do budúcnosti a uvedomili si, čo nám hrozí. Dokonca aj cirkevné obce zrazu pri otvorení tejto témy nenapuchli alergickou reakciou, ale sú ochotné diskutovať. Čo sa zmenilo? Samozrejme že sa to týka utečencov.

Utečenci k nám neprinášajú len teror a sociálny kolaps. Všetkých 6 utečencov, ktorých sme toho roku akceptovali, plus neznámy počet ktorý nám nanúti únia sú určite radikálni moslimovia. Predstavte si, keď ich tu raz bude toľko, že presadia islam ako ďalšie registrované náboženstvo. Podľa súčasného komunistického zákona začneme všetci platiť aj moslimskej náboženskej obci. A toho Boh dá nebude.

Musíme vybudovať silný sekulárny štát postavený na kresťanskej tradícii našich prastarých otcov a kto by sa vzoprel, ten nech dostane žeravé železo do žalúdka a koza nech mu žerie bok.

Ešte že tu tých utečencov máme. Voľby sú za dverami a horúca téma takéhoto kalibru je ako šuštivý papier pre batoľa. Pamätáme si ešte tie staré kauzy ktoré sa riešili pred voľbami? Veci ako rómska otázka, Maďarská otázka, ochrana jazyka, korupcia na najvyšších miestach, homosexuáli so svojimi požiadavkami rovnosti, ženy s požiadavkami rovnosti. Staré zlaté časy. To boli všetko vážne veci ohrozujúce náš mladý štát, jeho integritu  a prosperitu. Našťastie sme ich všetky bravúrne vyriešili a teraz sa s čistým stolom môžeme venovať ďalšiemu pre Slovensko životne dôležitému problému.

Pre zjednodušenie riešení problému s imigrantmi sa mi páči analógia s rybou.

Všetci to porekadlo poznáme. Daj hladnému rybu a bude sýty jeden deň. Nauč hladného rybárčiť a bude sýty celý život.

Zatiaľ som si nevšimol tú druhú časť porekadla v riešení žiadnej zúčastnenej strany, ale zato tu máme pestrú paletu variácií.

EU sa drží riešenia, že daj hladnému rybu, potom mu daj viac rýb a potom sa uvidí.

Slovenská vláda presadzuje riešenie – hoď hladnému rybu na bojisko.

Pragmatická časť politikov v tom má jasno. Rybu si nechaj a problém sa vyrieši sám.

Najviac sa mi páči vskutku altruistický prístup nášho najväčšieho filantropa, pána prezidenta Kisku – daj hladnému rybu na splátky a si v biznise.

Včerajšie správy spomínali aj novinky z ministerstva zahraničia, keď minister Lajčák oznámil výsledok plateného prieskumu, či by ľudia boli ochotní zafinancovať vyrobenie značky “Slovensko“. 83% ľudí by do tohto projektu pokojne peniažky nasypalo. Čo ale ponúknuť ako značku Slovenska? Taký Jaguár to má ľahké. Celý svet tú značku pozná. Každý vie, že je to luxusné, športové, britské, drahé, kvalitné auto. To že to nie je celkom tak, je práve čaro značky.

So Slovenskom je to však opačne.

Drvivá väčšina sveta ani netuší, že Slovensko existuje. Svet nepozná žiadneho slovenského umelca, športovca a už vôbec nie vedca, alebo svetovo významnú inštitúciu. V deväťdesiatych rokoch svet poznal Slovensko ako postkomunistickú mafiánsku čiernu dieru Európy, neskôr ako montážnu dielňu a najnovšie ako xenofóbnu, rasistickú, netolerantnú, nesolidárnu a sebeckú krajinu. Aj štatistiky tvrdia, že v kultúrnej pestrosti je Slovensko na 107. mieste. V pestrosti prírody sa v zoznamoch ani nenachádza.

Toto musí skončiť. Už podľa prieskumu je jasné, že sa svet mýli. My Slováci vieme, že tu žijú “šikovní a vynaliezaví“ ľudia. 84% Slovákov vie, že sme super šikovní, čo dokazujeme dennodenne pri pásoch v zahraničných fabrikách. Tiež vieme, že sme super adaptabilní preto vieme veľmi adaptabilne každú zmenu potlačiť odkazmi na tradície. 68% Slovákov obdivuje rozmanitosť krajiny aj jej kontrasty od malých kopcov k väčším. Najvýstižnejšou vlastnosťou slovače sme si označili dobrosrdečnosť a pohostinnosť. To vážne? V zrkadle prebiehajúcich udalostí by to mohlo znamenať, že naša najvýstižnejšia vlastnosť je sarkazmus. A tiež všetci poznáme slovenských umelcov a športovcov svetového kalibru. Svet sa musí dozvedieť že za nich vďačí Slovensku. Nech sa aj bežný Slovak zvezie na vlne ich úspechu.

Pre náš ubolený národ je to aj podľa spomenutej štúdie mimoriadne dôležitá vec. Práve tí najhrdejší Slováci sa nemôžu prezentovať vlastnými úspechmi ktoré by určite dosiahli nebyť Rómov, imigrantov, imperialistov, zaujatých rozhodcov a iných neprajných živlov. Tak nech tých pár šplhúňov ukáže svetu akí sme my chlapi.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

ŠPORT

Legenda Merckx o Saganovi: Súperi mu len nahrávajú

Merckx nevidel na MS poriadne preteky.


Už ste čítali?