Včerajšie správy 7

Autor: Michal Jelinek | 27.9.2015 o 11:55 | Karma článku: 4,37 | Prečítané:  857x

Dnes o tom, ako sa Slovensko dalo do pohybu. Pochody, pridy, demonštrácie... O pápežových vyjadreniach ktoré aj tak nikto nepočúva a len 0,5% o utečencoch. No nekúp to.

Dobré správy na začiatok. Európska únia schválila v rámci eurofondov nové grantové programy pre Slovensko. Jedná sa hlavne o podporný M.I. grant a I.M.I. grant. Nechápem len, prečo sa naša vláda týmto grantom tak bráni, keď SMER jednoznačne zahlasoval za podpis Lisabonskej zmluvy a pretlačil ju aj napriek komplikovanému vnútropolitickému boju a bezprecedentnému vydieraniu zo strany opozície. No a Starý Ujo ju aj slávnostne podpísal.

Pán premiér ale isto vedia čo robia. Nám nikto nebude rozkazovať, ktoré z našich záväzkov sa rozhodneme dodržiavať.

 

Veľkolepý pochod sa uskutočnil v Košiciach so slušnou účasťou 200 hláv. Tento pochod propagoval lásku ako hlavnú myšlienku, no v pozadí to bolo o právach gayov, ktoré gayovia nemajú a myslia si, že by ich mali mať. Slovo gay je od slova šťastný. A viete prečo sú homosexuáli šťastní? Lebo nemusia trpieť v manželstvách ako všetci ostatní. My im povolíme manželstvá a všetky kaderníctva a módne salóny sa zmenia na miesta mizérie a stresu. Toto chceme?

 

Včerajšie správy sa vo veľkom venovali aj pochodu za život, ktorý prilákal do Bratislavských ulíc až vraj 80000 ľudí. A to je už nejaký dupot. Pochod si dal za hybné motto chránilť ľudský život od počatia po prirodzenú smrť. Je to krásna myšlienka. Pochodom za život však v skutočnosti chceme kriminalizovať potraty, zakázať gayom to, čo im je zakázané a podporiť tie rodiny, ktoré si vyberieme ako podporyhodné. Navyše pochodujúci tvrdia, že toto už nie je súkromná záležitosť a požadujú zákonné právo hovoriť do súkromného života každému.

Tu sa dá iba súhlasiť. Vylúčením gayov zo spoločnosti a kriminalizovaním potratov sa zaradíme medzi pokrokové krajiny, ktoré majú podobné zákony a podobne milujú život ( napríklad Somálsko, Irak, Južný Sudán, Jemen, alebo Sýria).

Sme radi, že pochod za život prilákal aj prívržencov ľudovej strany Naše Slovensko. Tu krásne vidno ako vie dôstojná myšlienka spájať ľudí dobrej vôle.

 

Keď už hovoríme o ľudákoch... Tí boli tiež v pohybe. Vybrali sa do Bösu podporiť miestnych v boji proti utečencom. Miestni sa však nakoniec ani neukázali (vlastne ani utečenci), zato sa však ukázala polícia na všetkých prístupových cestách. Tak došlo k veľkému nedorozumeniu. Ľudáci a ich predseda Kotleba si mysleli, že ich policajti nechcú pustiť pomáhať domorodcom a policajti stáli na prístupových cestách len aby strážili cedule obce, ktoré su dvojjazyčné.

 

V dnešnej dobe už človek naozaj nevie kto za čo pochoduje. Ľudia za život sú vlastne proti potratom a gayom, Ľudia za lásku sú vlasnte za sobáše gayov, ľudia proti utečencom si nakoniec len želajú pekné biele dni. Podľa možností Slovenské a kresťanské.

 

Tiež sme si vo včerajších správach všimli pohyby Svätého otca, ktorý šiel pozrieť bezbožných američanov. A vôbec pápeža počuť ako vyzýva bojovať proti chudobe, hladu, globálnemu oteplovaniu a drancovaniu prírody pre profit. To ale nesúvisí s ochranou života, preto nemá význam za tieto hodnoty pochodovať. Tiež naznačil, že aj zvieratá môžu ísť do neba. Toto bude pekne blbé keď tam stretneme milióny kureniec, ktoré boli hneď po narodení pomleté buď na krmivo pre kurence, alebo natrieskané jedno na druhé, kŕmené ďalších 8 týždňov, aby boli zarezané a opražené pre naše potešenie z vyhodenia nedojedeného fast foodu. Ale čo by sme nezniesli pre našich domácich maznáčikov, ktorí by nám v nebi chýbali. Tiež sa vyjadril, že gayov treba milovať a treba s nimi súcítiť a že ženám ktoré podstúpili potrat a ľutujú to, treba odpustiť. Jasnééé. Keď budú bručať v base, tak im odpustíme. A vôbec. Kto by už dnes v 21. storočí počúval reči nejakého stredovekého úradu. 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

ŠPORT

Legenda Merckx o Saganovi: Súperi mu len nahrávajú

Merckx nevidel na MS poriadne preteky.


Už ste čítali?